с. Руська Поляна
вул. Шевченка, 67
(0472) 30-33-31

Як отримати безоплатну правову допомогу в умовах воєнного стану?

Соціально-психологічну підтримку особам, постраждалим від війни на території України, можна отримати онлайн та офлайн.

Онлайн можна отримати:

– за Єдиним контактним номером системи надання безоплатної правової допомоги – 0800213103. За цим номером надаються консультації та роз’яснення з правових питань, додаткові відомості про надання безоплатної правової допомоги. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні, номер для дзвінків з-за кордону: +38(044)4631041;

– у мобільних застосунках «Безоплдатна правова допомога»:

– у кабінеті клієнта на сайті системи надання безопланої правової допомоги;

– від домашнього насильства та свідки можуть отримати онлайн-консультацію юристів щодо захисту своїх прав, написавши на Телеграм-чат «Правова допомога протидії насильству». Для отримання безоплатної правової допомоги в умовах воєнного стану офлайн необхідно звернутися до бюро правової допомоги місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

ВПО можуть звернутися за допомогою до БФ «Право на захист». БФ «Право на захист» реалізує проєкт «Забезпечення захисту прав та юридична допомога внутрішньо переміщеним особам та таким, що постраждали від конфлікту на сході України» за угодою з Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні.

В Черкаській області Центр реєстрації ВПО на отримання допомоги від УВКБ ООН знаходиться за адресою м. Черкаси, бульв. Шевченка, 460 (читальний зал бібліотеки ЧДТУ, вхід з вул. Кобзарська).

Для допомоги найбільш вразливим верствам населення, виділені критерії, згідно з якими родини мають право на реєстрацію у програмі:

– домогосподарство, яке ведеться однією особою (неповні сімї) з двома або більше дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (старше 60 років);

– особи похилого віку (старше 60 років), які є головами домогосподарства (тобто домогосподарство ведеться однією/кількома особами похилого віку або особою похилого віку з одним чи кількома дітьми віком до 18 років);

– домогосподарство з однією або кількома особами з особливими потребами;

– прийомні сімї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (документально підтверджені).

Важливо аби під час реєстрації були присутні всі члени родини.

Отримати допомогу від УВКБ ООН можуть особи, які не отримували багатоцільову грошову допомогу від іншої організації міжнародної допомоги (Червоний Хрест, WFP, UNICEF, NRC та інші міжнародні програми підтримки).

© Руська Поляна 2013 rpol@i.ua
Зроблено з любов'ю в Україні