с. Руська Поляна
вул. Шевченка, 67
(0472) 30-33-31

Про Руськополянську громаду

Руська Поляна- село, центр сільської ради, розташоване за 12  км. від м. Черкаси. Має свої геральдичні символи.

           З 1965 до 1990 року населений пункт мав  статус селища міського типу.

           Перша письмова згадка про село Руська Поляна зустрічається в “Люстрації маєтностей Речі Посполитої воєводства Київського, Подільського і Вроцлавського” (Варшава, 1877 р.) і датується 1622 роком.

           Площа сільської ради становить 12163,6 га, населеного пункту – 1105,3 га, ріллі – 2458,9 га, лісових насаджень – 7474,3 га (64,4%). За територією сільська рада займає друге місце в Черкаському районі.

           Населення – 8234 особи. На території  цього українського села проживають представники інших національностей: росіяни, білоруси, молдовани, латвійці, корейці, вірмени, грузини, татари. За кількістю населення – село третє в районі.

           Оскільки село розтягнулось взовж лісу на  11 км, то воно умовно поділяється на три частини «Хутір», «Центр» та «Дубина».

          Орган місцевого самоврядування представляють сільський голова Шапран Андрій Михайлович, сільська рада, її виконавчий комітет Депутатський корпус становлять один депутат районної та 30 депутатів сільської рад.

           Громадський порядок забезпечують два дільничні інспектори РВ УМВС України та громадське формування по охороні громадського порядку в складі   27 осіб.

        В селі діє АТС, 2/3 помешкань в селі   мають квартирні телефони. Це найвищий показник в сільській місцевості області. Є доступ до швидкісної мережі «Інтернет».

        Працює 1493 радіоточки.

        В селі 99 кілометрів доріг, враховуючи райони новозабудов, у тому числі з твердим покриттям –  20 кілометрів.

                               ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ

       Територія Руськополянської сільської ради розташована в південно-західному напрямку від м.Черкас.

        Центр – село Руська Поляна, знаходиться за 12 км від обласного центру. З північного заходу та заходу населеного пункту розкинувся масив Черкаського соснового бору, з південного сходу та сходу – сільськогосподарські угіддя сіл Руська Поляна, Геронимівка, Дубіївка.

        В адмінмежах сільради розташовані такі території та обєкти заповідного фонду:

                                  – загальнодержавного значення:

  1. “Руськополянський” ботанічний заказник – місце зростання вовчеягідника пахучого, занесеного до Червоної книги України – 166 га;

  • місцевого значення:

“Руськополянський приболотний” – насадження спілого сосновного лісу віком понад 100 років, в грунтовому покриві лікарські рослини – 74 га.

© Руська Поляна 2013 rpol@i.ua
Зроблено з любов'ю в Україні