с. Руська Поляна
вул. Шевченка, 67
(0472) 30-33-31

Про запобігання виникнення пожеж

Щоліта виникає проблема появи значної кількості пожеж внаслідок спалювання сухої природної рослинності, стерні, соломи, післязбиральних залишків та сміття. Це призводить до пожеж в полезахисних лісових смугах, лісах, а іноді й травмування або загибелі людей. Спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків без дозволу відповідних органів заборонене законодавством України.

Відповідальність за порушення цієї норми передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення. Так, із 17 квітня 2020 року в Україні почав діяти закон № 556-IX «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України з метою збереження навколишнього середовища».

Згідно із законом, штраф за забруднення повітря становить від 30 600 тис. гривень до 61 200 тис. грн. або позбавлення волі терміном до трьох років. Випалювання стерні, луків, пасовищ ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, – карається штрафом від 3060 тис. грн до 6120 тис. грн для громадян та 15 300 тис. до 21 420 тис. грн для посадових осіб. Якщо ті самі дії, вчинено в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – карається штрафом від 6 120 тис. грн до 12 240 тис. грн для громадян та 21 420 до 30 600 тис. грн для посадових осіб.

У зв’язку з вищезазначеним, виконавчий комітет Руськополянської сільської рада звертається до жителів Руськополянської громади з проханням відмовитись від спалювання сміття й рослинних залишків та дотримуватись правил пожежної безпеки. А у разі виникнинення пожежі – телефонувати за номером Служби порятунку – 101.


© Руська Поляна 2013 rpol@i.ua
Зроблено з любов'ю в Україні